20 Haziran 2011 Pazartesi

Hey gidi günler...

Ben büyüdüm siz küçüldünüz. Ben büyüdüğümü sandım siz arkada kaldınız. Benim pizzacının üstümdeki evimin içinde kaldınız. Ara sıra sizi hatırladıkça burnumumun direğini sızlattınız. Ahh!! dedirttiniz. Kekşe dönebilsem dedirttiniz. Ne güzel günlerdi o günler. Para, ünvan, sevilmek, sevmek, büyüklük yoktu o günlerde. Tek bir kazanç vardı, O’nun rızası. Tek bir ünvan vardı, abi. Tek bir sevgi vardı, O'nun sevgisi. Tek bir büyüklük vardı, O’nun büyüklüğü…

Allah biliyor ya ben sizi çok özledim. Allah biliyor ya gözlerimi yaşartıyor.. Başıma gelen herşey sizi unuttuğum için geldi. Başıma gelen herşey hey gidi günlerdeki ben olmaktan çıktığım için geldi. Madem zaman dairevi dönüyor, bir gün yine hey gidi günlere geri döneceğim. Bir gün yine o günleri yaşayacağım. Yeniden gariplik, gurbet başlayacak. Tatlı gurbet, sevimli gariblik..

Tekrar döneceğim size. Tekrar - eğer hâlâ ordaysa - pizzacının üstündeki eve döneceğim. Olmasa bile sizin için ev farkı yok. Eğer hâlâ ismimin üzerine çizgi atılmadıysa, eğer hâlâ yiğitler arasına kabul edilebileceksem  eğer hâlâ ağlama hasletimi kaybetmediysem, eğer hâlâ kalbim mühürlenmediyse, eğer hâlâ içimde bir nebze hizmet sevgisi kaldıysa geri döneceğim. Kabul eder misiniz bilmiyorum ama en azından bu kapıda ölmek için çalışacağım. Rabbime hamdolsun ki sizden uzaktayken almadı canımı. Ve şimdi Rabbim de şahit ki size geri dönmek için niyet ediyorum. Dönemeden ölürsem, dönmüş olarak sayılırım. Rabbimden dileğim, sizden uzaktayken almasın camını. Sizi yaşarken, en güzelinizle beraberken alsın canımı. Sizi çok özledim "hey gidi günler" Bu kadar hasret yetmez mi dönmek için?

5 yorum:

 1. Bu kadar özlem yeter elbet dönmeye...

  YanıtlaSil
 2. ah güzel kardeşim ağlattın beni..bende seneler evvel tamda senin anlattığın durumdaydım..Elhamdülillah çareyi tekrar o günlere dönmekte buldum..ilk zamanların ihlasını ne kadar yakalayabildim bilinmez ama bu sevda gönle girdimi çaresi yok..ne yap yap dön öz'üne..sevgiler..

  YanıtlaSil
 3. Insan ister istemez özlüyor eski günlerini, acisiyla tatlisiyla...

  YanıtlaSil
 4. Kandılını Kutlar Dualarda Bulusmak Dileği İle :)

  YanıtlaSil
 5. ''Sürüden ayrılanı kurt kapar'' demiş büyükler ne de güzel demiş. Onlara dahil olmakla muhafaza olunuyoruz. Birilerinin duaları hürmetine rahmete gark oluyoruz....

  Bir güzellikte şu ki, hala özlem hissi ölmemiş..

  Selam ve Muhabbetle!

  YanıtlaSil